İzmir Su Arıtma Resmi Web Sitesidir. Başka Bir İnternet Sitemiz Yoktur!

Tüm Kategoriler

 • Tüm Kategoriler
 • Evsel Su Arıtma
 • Endüstriyel Su Arıtma
 • Deniz Suyu Arıtma
 • Su Yumuşatma Sistemleri
 • Daire Girişi Su Arıtma
 • Ofis Tipi Su Arıtma
 • Hyundai Su Arıtma
 • Ultraviyole Sistemleri
 • Güneş Paneli Temizleme
 • Su Arıtma Yedek Parça
 • Su Arıtma Filtreleri
 • Valfler

Su Yumuşatma Sistemleri


su yumuşatma sistemleri
Giriş Çıkış Bağlantıları: 3/4" - 1" - 1 1/2" - 2"
Reçine Miktarı: 12 Lt / 3000 Lt.
Günlük Su Arıtma Kapasitesi: 1.2 Ton/Gün - 900 Ton/Gün
Maksimum Çalışma Basıncı: 6 bar
Maksimum Debi Oranı: 27 GPM
Geri yıkama Oranı: 2 - 6 GPM
Tuz Tüketimi: 1 lt reçine için 150 gr tuz tüketimi kabul edilmiştir
Elektrik Tüketimi: 220V / 50 Hz / 1 pH
Tank Gövdesi: Polietilen, Üst sargısı epoksi kaplı.
Sistem Konfigürasyonu: Single / Tandem
Dağıtıcı Türü: Standart / Özel
Garanti
Kaplarında 10 yıl garanti - Vana ve elektronikte 5 yıl garanti - Diğer tüm parçalarda 2 yıl garanti

Katyonik iyonlar sınıfında bulunan kalsiyum ve magnezyum su içerisinde eriyik halde olduğunda suyun sertliğini belirleyen faktörlerin en başında gelmektedir. Sert sular evsel kullanımlarda tesisatlarda ve su ile çalışan çamaşır makinesi bulaşık makinesi gibi cihazlara onarımı güç zararlar vermektedir.
Bu problemleri aşmanın en etkili yollarından biri, iyon değişimi metodu kullanılarak yapılır. Kalsiyum ve Magnezyum iyonlarının yerine suya sodyum iyonu verilir. Böylece Katyonik reçine ile su yumuşatma işleminin gerçekleştirilmesi sağlanmış olur. Yumuşatma ünitesinin tank malzemesi isteğe bağlı, composit olarak uygulanabilmekte veya AISI 304-316 paslanmaz çelikten üretilmektedir. Su yumuşatma ünitesinin otomasyonu 3 ana başlık altında toplanabilir. Timer kontrol
Zamansal periyod olarak haftanın istenilen gününde, istenilen saatinde herhangi bir müdahalede bulunmaksızın otomatik olarak rejenerasyon işlemini gerçekleştirir. Volümetrik kontrol
Geçen suyun miktarını, cihaz üzerinde bulunan bir sayaç vasıtası ile ölçümleyerek daha önceden programlanmış veya set edilmiş rejenerasyon miktarına geldiğinde otomatik olarak üniteyi rejenerasyona tabi tutar. Sertlik ölçümlü kontrol
Bir santral pano yardımıyla kontrol edilen bu tip su yumuşatma cihazları, sürekli su sertlik değeri ölçümünü yaparak daha önceden set edilmiş programa bağlı olarak istenilen sertlik değerini aştığında üniteyi otomatik olarak rejenerasyona tabi tutar. Su yumuşatma ünitelerinin rejenerasyonu tuz kullanılarak gerçekleştirilmektedir.
Su yumuşatma sistemleri 24 saat kesintisiz su tüketen endüstriler ve çok yüksek sertlik değerine sahip suların sertliğinin giderilmesinde son derece uygun ve ekonomik bir su arıtma sistemleridir.
su yumuşatma sistemlerinde kullanılan tüm kontrol valfleri servis, rejenerasyon ve ters yıkama işlemlerini otomatik olarak yapar.
su yumuşatma sistemleri kapasiteye göre çalışan valf sisteminden gelen sinyallerle yönetilir.
Yumuşatma tanklarından biri ters yıkama yaparken diğeri yumuşatma işlemine devam eder bu şekilde yumuşatma işlemi kesintisiz gerçekleşir.
su problemleri
Su Yumuşatıcının YararlarıTemiz Su Tesisatı ve Beyaz Eşya: Su Yumuşatıcılar, su tesisatı armatürlerini ve borularını etkileyen sert su faktörünü ortadan kaldırırlar.Modern Aletler Modern Su Gerektirir: Ev aletleri, sert su nedeniyle %40 daha az ömürlüdür.Isıtma ve Isınma Maliyetleri: Geliştirilmiş verimlilik, enerji tüketimini azaltır, böylece daha düşük faturalar ile sonuçlanır.Sabun Ürünlerinde ve Deterjanlarda Tasarruf: Sağlanan su, haftalık deterjan faturanızda% 50'ye varan oranda tasarruf etmenizi sağlar.Daha Yumuşak Cilt ve Saçlar: Yumuşatılmış su kuru cilt ve egzamayı iyileştirmeye yardımcı olur.Deterjan Kalıntıları: Yumuşatılmış su, yumuşatıcı ihtiyacını ortadan kaldırır.
su yumuşatma sistemleri   
Ürünlerimiz Hakkında Fiyat Bilgisi, Teknik Özellik, İhtiyaçlarınız Ve İsteğiniz Üzere (1 Ton, 2 Ton, 10 Ton vb.) Tasarlanmasını İstediğiniz Ürünler İçin İletişim Formunu Doldurmanız Yeterli.

Bu kategoride ürün bulunamadı.