Product Details

Maxi Kabinet Su Yumuşatma Sistemleri

Orijinal fiyat: ₺36.500,00.Şu andaki fiyat: ₺28.500,00.

Genel olarak müstakil evler, villalar, daireler, yazlıklar, barlar ve restoranlar, fırınlar, buz, çay ve kahve makineleri öncesi ile buhar jeneratörleri ve kalorifer kazanları öncesinde kullanılırlar.

Stok kodu: eac-ws-max Kategoriler:

Açıklama

Maxi Kabinet Su Yumuşatma Nedir? Nasıl Çalışır?

Suya sertlik veren, içinde çözünmüş olan kalsiyum ve magnezyum mineralleridir. Sert sular içildiklerinde, mide bağırsak ve cilt rahatsızlıklarına neden oldukları için sağlık yönünden sakıncalı olmakla beraber, tesisatlar da, cihazlar da tıkanmalara ve sistemlerin kireçten dolayı ağır hasar görmesine, hatta aşırı enerji sarfiyatlarına neden olmaktadır. Bu zararların oluşmaması için, sudaki Ca (Kalsiyum) ve Mg (Magnezyum) mineralleri iyon değiştirme yöntemiyle çalışan tam otomatik su yumuşatma sistemleri ile giderilir.

kireç lekeleri

Tam otomatik cihaz, başlangıçta kaydedilecek programa bağlı kalarak belirli zamanlarda gerekli ters yıkama ve rejenerasyon işlemlerini insan müdahalesi olmaksızın kendiliğinden yapar. Su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleştirilir. İyon değiştirme yöntemiyle, suya sertlik veren Ca ve Mg iyonları katyonik bir reçineden geçirilmek suretiyle sudan alınmaktadır.

 

 

 

Maxi Kabinet Su Yumuşatma Sistemleri

Ek bilgi

Reçine Miktarı

25 LT.

Giriş Çıkış Ölçüleri

3/4", 1"

Valf Özellikleri

Dijital Valf, Volümetrik ve Timer çalışabilme kabiliyeti

Kapasite

3 Ton/Gün