Özel Projeler İle

Kişiye Özel Çözümler...

Yüzlerce Kurumsal Referans

Müşteri memnuniyeti en iyi referansımızdır!


Dünya Markaları İle

Profesyonel Çözümler

Su Arıtma Filtreleri

Her Marka Su Arıtma Cihazının Bakımı Ve Filtre Değişimleri
Su arıtma cihazınızın filtre değişim zamanı mı geldi? Firma kapanmış yada satıcıya ulaşamıyor musunuz? Gülümseyin... İzmir'in neresinde olursanız olun 7/24 kesintisiz servis ağımız ile, marka ve modeli ne olursa olsun tüm su arıtma sistemlerinin montaj/nakil, arıza ve filtre değişimlerinde, alanında profesyonel personellerimiz ile hizmetinizdeyiz. Servis hizmetimizden faydalanmak veya filtre değişim talebinde bulunmak için SU ARITMA SERVİSİ linkine tıklayın...


  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Ve Görevleri

5 Micron Sediment Filtre
su da bulunan 5 micron küçüklüğüne kadar ki tüm bakterileri, çamurları, tortuların temizlenmesini sağlayan filtreye verilen teorik bir isimdir. Filtre değişim zamanını filtrenin üzerindeki renkten anlayabilirsiniz. Filtre beyaz olarak takılır, belirli zaman aralığında ortalama 6 ay içerisinde filtre rengi siyahlaşmaya başlar ve filtrenin değişim zamanının geldiğini gösterir.

Blok Karbon Filtre
Bu filtrenin kullanım süresi suyun aşırı derece kirli olmadığı kısımlarda ortalama 5.000 lt arasında değişmektedir. Karbon filtrenin su arıtma sistemindeki görevi ise bilimum ve zararlı gazların alınmasını sağlamaktır. Bunlara ek olarak sudaki klorun ve arseniğin alınmasını da üstlenmektedir.

1 Micron Sediment Filtre
suda bulunan 1 micron büyüklüğüne kadar tüm zararlı maddelerin alınmasını üstlenmektedir ve 5 micron sediment filtre ile aynı görevi üstelenmektedir. Ortalama filtre değişim süresi 6 aydır.

Membran Filtre
Su arıtma cihazlarının kalbi olan bu filtre, cihazda bulunan ilk 3 filtreden sonra suda bulunan diğer zararlı maddelerin tamamen arıtılmasına yarayan filtredir. Bu filtreye halk arasında beyin filtre de denilmektedir. ilk 3 filtreden kaçan pis, çamur, kir vs vs maddeler tamamen arıtılıp düzenli bir şekilde dışarı atılır. Membran, ortalama 3 yıl kullanılabilir. Diğer filtrelerden daha uzun ömürlü olmasının sebebi, kendini atık su ile dezenfekte etmesidir.

Mineral Filtre
Suya mineral takviyesi yaparak, yüksek oranda yararlı mineral içermesini sağlar. Hücrelere zarar veren serbest radikalleri engelleyerek, Antioksidan etki yaratır. Metabolizmayı hızlandırarak enerji sağlar ve dinçleştirir. Vücuttan mineral çalınmasını engelleyerek hücre ve organların korunmasına yardımcı olur.

Alkali Filtre
Yüksek pH seviyesi ile (8.5 pH) asidik etkilere karşı direnç kazandırır, metabolizmanın dengeli çalışmasına yardımcı olur. Hücrelerin güçlenmesini sağlayarak, besinlerin enerjiye çevrimini kolaylaştırır.