Sektörel Çözümler

Oto Yıkama Su Arıtma Sistemleri

oto yıkama için su arıtma

Oto yıkama su arıtma sistemleri, çevresel sürdürülebilirlik açısından önemli bir rol oynar ve suyun verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bu sistemler, suyun israfını önlerken aynı zamanda işletme maliyetlerini de düşürebilir.

Oto yıkama su arıtma sistemi, otomobil yıkama tesislerinde kullanılan suyun arıtılması ve geri dönüştürülmesi için tasarlanmış bir sistemdir. Bu sistemler, su tüketimini azaltarak çevresel etkiyi azaltmaya yardımcı olur ve işletme maliyetlerini düşürür.

Oto yıkama firmaları genellikle kuyu suyu kullanmaktadırlar. Şehir şebeke suyu maliyetleri, total su tüketimi oldukça fazla olan araç yıkama firmaları için ağır bir yük oluşturduğundan, alternatif olarak yeraltı kaynakları tercih edilmektedir. Fakat yeraltı sularının kalitesine bağlı olarak bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Bu, suyun özelliklerine göre değişebilir. Örneğin, çok sert bir kuyu suyu ile yıkanmış araç üzerinde lekeler oluşacak, özellikle yaz ayların da sıcaklığa bağlı olarak daha çabuk kuruduğu için oluşan lekeler boya üzerinde kılcal çiziklere neden olacaktır.

Özellikle koyu renk araçlar da gözle görülebilir çizikler oluşabilmektedir. Araç yıkama firmaları için hazırladığımız filtrasyon seçenekleri ile, hem tesisatınız ve yıkama makinalarınız sürekli temiz kalacak, hem yıkanan araç üzerin de kızgın güneş altına bırakılsa dahi sıfır leke olarak kuruyacaktır. Oto şampuanı kullanımınız %50 azalırken, kurulama kaliteniz %100 yükselecektir.

Size özel çözümlerimiz için bize ulaşın…