Sektörel Çözümler

Otel Su Arıtma Sistemleri

otel tipi su arıtma

Otellerin yüksek kapasitedeki içme ve kullanım suyu ihtiyacı için şebeke suyu, kuyu suyu, nehir suyu ya da deniz suyu gibi kaynaklar kullanılabilir. Otel işletmelerinin yoğun su tüketimlerini hazır sularla karşılamak olanaksızdır. Çünkü, sezon içerisinde binlerce insanı ağırlayacak kapasiteye sahip olan otellerde, su tüketimi de hava sıcaklığının etkisiyle hem kullanım anlamında; hem de farklı alanlardaki tüketim için fazla ihtiyaç duyulan bir unsurdur.

Otel, pansiyon ve diğer konaklama yerlerinde su kaynağı değişkenlik göstermektedir. Bu bağlam da, mevcut suyun kalitesi, kaynağına göre değişiklik gösterecektir.
Şebeke sularındaki sorunların başında koku ve sertliktir. Böyle bir durumda koku yada bulanıklık için aktif karbon filtrasyon sistemi, sertlik için ise su yumuşatma sistemleri önermekteyiz.

Mevcut su kaynağı yeraltı yani kuyu suyu ise, bölge coğrafyasına ve diğer etkenlere bağlı olarak suyun kalitesi düşebilmektedir. Kuyu sularındaki zararlı etkenler, koku, bulanıklık, bakteri (koliform bakteri, e-koli vb) demir mangan, nitrit nitrat başlıcalarıdır. Farklı filtrasyon teknikleri ile tüm zararlı etkenlerden kurtulmak mümkündür.

Otel işletmelerinin yoğun su tüketimlerini hazır sularla karşılamak olanaksızdır. Çünkü sezonda binlerce insanı ağırlayacak kapasiteye sahip olan otellerde, su tüketimi de sıcağın etkisiyle hem kullanım anlamında; hem de farklı alanlardaki tüketim için fazla ihtiyaç duyulan bir unsurdur.

Otel Su Arıtma Sistemleri, otel misafirlerinize en iyi suyu sunabilmeniz için hem arıtma hem de yumuşatma işlemlerini sağlayacak en iyi deneyimleri sunmasıyla bilinen, daima suların şebeke ve kuyudan geldiği için kokusunun, içerdiği tortunun ve klor içeriklerinin yok edilmesi açısından büyük bir gereksinimi karşılayacak yeterliliktedir.

İleri filtrasyon teknolojileri ile arıtılan su; lavabo ve küvetlerdeki kireç lekelerini önleyerek temizlik ve hijyen masraflarınızı düşürmektedir. Çamaşır ve bulaşık makinelerinin rezistanslarını koruyarak; örtü, çarşaf ve yastık ürünlerinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Otellerde temiz ve bol içme ve kullanım suyu ihtiyacına çözüm bulmak için Ters Osmoz su arıtma sistemleri çok aşamalı filtrasyon teknolojisi ile lezzetli, berrak, kokusuz ve sağlıklı içme suyu sunulmaktadır. Bu su arıtma sistemleri ile otellerin restaurant, kafe, bar ve yemekhanelerinde kaliteli, sağlıklı, ekonomik ve ergonomik içme ve kullanma suyu elde edilerek müşterilere sunulan hizmet kalitesi yüksek standartlarda sunulmaktadır. Sert su ve bunun sonucunda oluşan kireç otellerin boru hatlarında tıkanma ve delinme gibi sorunlara, su akış veriminin düşmesine, ısıtma parçalarının kireçlenmesi ile enerji kaybına, neden olmaktadır. Tüm bu etkenler genel tesisatlarda ve cihazlarda dönemsel tamir sıklığını ve işletme masraflarını yükseltmektedir.

Su arıtma sistemleri konusunda Filtermach olarak sizlere, ISO ve diğer mesleki sertifikalara sahip ve tecrübeli mühendis kadrosu ile güvenilir, kaliteli hizmet vermekteyiz.