Sektörel Çözümler

Medikal Su Arıtma Sistemleri

medikal su arıtma cihazları

Medikal Su Arıtma Sistemleri Hastane, klinik ve diyaliz merkezleri gibi medikal alanlarda kullanılan su genellikle şebeke veya kuyu suyunun arındırılmasıyla elde edilir. Buralarda kullanılan sulardan tüm organik ve inorganik kirletici maddeler elenmeli, bakteri ve mikroorganizma oluşumu engellenmelidir. İhtiyaç duyulan ultra saf suyun, elde edilmesi için debi ve kapasite gibi parametrelere göre Filtermach tarafından ihtiyaca yönelik, kompakt sistem dizaynı yapılmaktadır.

Özellikle sağlıklı insanlarda günde 2 litre su alımı ile birlikte sindirim sistemleri doğru bir şekilde çalışmakta ve birtakım zararlı olabilecek maddeler kana karışmadan doğrudan vücuttan dışarı atılabilmektedir. Ancak hemodiyaliz hastaları adına bu durum pek de mümkün olmamaktadır. Özellikle bu kapsamda böbrekler görevlerini tam olarak gerçekleştirilmediği için, kanın temizlenmesi diyaliz makineleri kapsamında gerçekleşmektedir. Diğer taraftan suyun içindeki magnezyum ya da kalsiyum gibi belirli bir orana sahip mineraller normal bir insan için sorun yaratmazken, diyaliz hastaları adına toksik bir etki ortaya çıkarabilmektedir. O yüzden bu makine kapsamında saf su arıtma cihazları kullanmak büyük bir öneme sahiptir.

Bu şekilde haftalık olarak belirli miktarlarda hastanın yaşadığı yoğun probleme göre diyaliz makineleri ile kan temizlenmektedir. Ancak diyaliz makineleri yarı geçirgen bir özelliğe sahip olup belirli maddeleri dışarıda bırakmadığından dolayı, bazı zararlı maddeler eğer su arıtılmaz ise vücuda geçiş yapabilmektedir. İşte bu noktada saf su arıtma cihazı devreye girer ve diyaliz makinelerinde kullanılan bu su sayesinde hastaların sağlıklı bir şekilde kanlarının temizlenmesine imkan tanır.

Hastane, Klinik, Diyaliz Merkezleri ve Laboratuvarlar gibi medikal su arıtım çözümleri ihtiyacına göre Ultraviyole Filtrasyon, Ultrafiltrasyon, Ters Osmoz veya Multimedya Filtrasyon Sistemleri ile, deneyimli Filtermach mühendisleri tarafından önerilebilecek seçenekler arasındadır.