Endüstriyel Su Arıtma

Aktif Karbon Filtrasyon Sistemleri

aktif karbon filtrasyon sistemleri

Filtermach yüksek kaliteli bakteriostatik aktif karbon filtrasyon sistemleri, su kaynağındaki klor ve organik maddelerin neden olduğu kötü kokuyu ve tadı ortadan kaldırır. Filtre, 12 günlük zamanlayıcı kontrollü vana kullanarak otomatik olarak geri yıkama yapabilme özelliğine sahiptir. Bu işlem, karbon minerali üzerinde biriken ve askıda kalan kirleticileri dışarı atar.

En büyük avantajı sudaki bulanıklığı, kokuyu ve hoş olmayan tadı arıtma konusun da, maliyeti en düşük sistemdir. Kullanılan aktif karbon minerali, stabil performansa optimize edildiğin de 3 ile 5 yıl sonra değiştirilir. AP1000C, trihalometan, böcek öldürücüler, herbisitler, poliaromatik hidrokarbonlar, fenoller, klor ve organik bileşiklerin filtrelenmesin de çok etkilidir. Bulanıklık, suyunuzdaki kil, silt ve küçük kir parçacıkları gibi askıya alınan maddelerden kaynaklanır. Suyun görece berraklığını açık bir şekilde berrak ve saydamdan bulutlu veya puslu olarak açıklar. Renk, 3 ana kaynaktan gelen Organics’ten kaynaklanır:

* Doğal olarak oluşan organik maddelerin dökümü
* Evsel ve ticari kimyasal atık
* Su arıtma işlemleri sırasında ortaya çıkan kimyasal reaksiyonlar

Aktif Karbon Filtrasyon Sistemleri

alkali suyun elde edilebilmesi için uygulanmakta olan filtre sistemleri arasında bulunan aktif karbon filtresi son derece etkili sonuçları olan bir endüstriyel cihazdır.

Suyun içerisinde yer alan ağır sanayi atıkları, deterjan atıkları, klor ve bileşiklerinin ayrılmasında petrol gibi suyu bozan unsurların tutulmasında aktif karbon sistemleri kullanılmaktadır. Böylece sudaki kötü tat, koku ve renk giderilmektedir.

aktif karbon filtrasyon cihazları